Radwańska nie musiała grać w upale

numer 1621 - 12.01.2017 ▶ Sport

Tenis Do rozpoczęcia Australian Open pozostało już tylko kilka dni, a Agnieszka Radwańska prezentuje coraz wyższą formę. Wczoraj w ćwierćfinale turnieju WTA Premier w Sydney Polka pokonała Chinkę Ying-Ying Duan 6:3, 6:2.

Radwańska zadbała przy okazji o to, żeby za bardzo się nie przemęczyć. Spotkanie trwało tylko godzinę i 20 minut. Polka zanotowała trzy asy, jej rówieśniczka 27-letnia Duan – ani jednego.

– Bardzo się cieszę, że nie musiałam grać w upale. To nie był może mój najlepszy mecz, ale liczy się zwycięstwo i awans do półfinału – stwierdziła samokrytycznie Polka, która wygrała imprezę w Sydney w 2013 r.

Ze 103. w rankingu WTA Duan Radwańska zmierzyła się po raz drugi w karierze. Poprzedni ich pojedynek miał miejsce... w ubiegłym tygodniu. Trzeciej rakiecie świata Azjatka sprawiła sporo trudności w pierwszej rundzie turnieju w Shenzen – podopieczna trenera Tomasza Wiktorowskiego wygrała 6:2, 6:7 (4-7), 7:5.

Radwańska, tak jak w ostatnich meczach, najsłabiej grała na samym początku pojedynku, a potem z każdym gemem się rozkręcała. Wczoraj przy stanie 3:2 nie wykorzystała dwóch szans na przełamanie. Jednak druga połowa tego seta należała już do Polki.

W drugiej partii Radwańska nie popełniała większych błędów, w przeciwieństwie do swojej rywalki. Polka szybko objęła prowadzenie 4:0 i mogła spokojnie czekać na pomyłki rywalki.

W półfinale krakowianka zagra z Czeszką Barborą Strycovą, która w środę wyeliminowała rozstawioną z „10” Dunkę polskiego pochodzenia Caroline Wozniacki 7:5, 6:7 (6-8), 6:4. Mecz toczył się w ogromnym upale – temperatura wynosiła ok. 40 stopni Celsjusza.

Radwańska wygrała wszystkie sześć dotychczasowych spotkań z 19. w światowym rankingu Strycovą. – Barbora zagrała dziś bardzo dobrze. W zeszłym roku miałyśmy zacięte pojedynki. Spodziewam się kolejnego dobrego meczu w naszym wykonaniu, a która wygra, okaże się jutro – powiedziała po meczu rywalki Radwańska. Drugą parę półfinałową utworzą występująca z „szóstką” Brytyjka Johanna Konta i Kanadyjka Eugenie Bouchard.