Oszczędny i wygodny

numer 1621 - 12.01.2017 ▶ Motoryzacja

Wiem, że niektórzy z Państwa nie mogą się doczekać premiery rynkowej drugiej generacji popularnego modelu opla klasy średniej niższej – Insigni. Zanim jednak ta nowość pojawi się na rynku, przetestujmy obecny model Insigni w wersji ze 136-konnym wysokoprężnym silnikiem. Nie jest to auto dla ludzi, którzy liczą w samochodzie przede wszystkim na dynamikę i uwielbiają wręcz pędzić, nie jeździć. Reszta zwykłych użytkowników powinna być tym autem bardzo usatysfakcjonowana.

Zamontowany w testowanym aucie diesel jest bardzo cichy i bardzo oszczędny. Jazda ze średnim spalaniem około sześciu litrów to bardzo dobry, choć niewyśrubowany w tym wypadku wynik. Z pewnością niejeden kierowca jest w stanie go poprawić. Samochód nie jest demonem szybkości, ale mocy do wyprzedzania nie powinno mu zabraknąć w żadnej drogowej sytuacji. 

W środku insignia jest bardzo wygodna na przednich fotelach, z tyłu nieco brakuje miejsca nad głową. Kierowcom spodoba się nowy duży wyświetlacz obsługi nawigacji, klimatyzacji i systemu multimedialnego

Pozostało 50% treści.

Autor: Igor Szczęsnowicz

Wykup prenumeratę Powrót

© FORUM S.A