Dziś gramy ze Szwedami

numer 1752 - 19.06.2017 ▶ Sport

Mecz otwarcia, mecz o wszystko i mecz o honor – według takiego scenariusza reprezentacja Polski jeszcze do niedawna rozgrywała swoje spotkania na dużych turniejach. Teraz na dobrej drodze do powrotu do niechlubnej tradycji jest kadra Marcina Dorny. Jeśli nie wygramy dziś ze Szwedami, młodzieżowe Euro dla nas się skończy.

W premierowym spotkaniu Polacy po bardzo słabym występie przegrali ze Słowacją 1:2. – Rywale wykorzystali fakt, że cofnęliśmy się po szybkim strzeleniu gola. W drugiej połowie mieliśmy jednak trzy sytuacje, po których powinna paść przynajmniej jedna bramka. Nie ulega wątpliwości, że w pierwszej połowie rywale grali od nas lepiej i wykorzystywali nasze błędy. Po przerwie graliśmy wyżej i stworzyliśmy sobie kilka sytuacji bramkowych. Słowacy natomiast byli bardzo skuteczni – oceniał Karol Linetty.– Jeśli chcemy coś ugrać na tym turnieju, to w poniedziałek musimy wygrać. Nie mamy wiele czasu na regenerację, ale trzeba przeanalizować spotkanie ze Słowacją. Jestem w tym zespole kilka dni, panuje tutaj świetna atmosfera. Myślę, że w meczu ze Szwecją pokażemy swoją siłę – przekonywał pomocnik Sampdorii