​Euro nadal walczy

numer 1776 - 17.07.2017 ▶ GospodarkaWALUTY Euro na plusie, ale bohaterem tygodnia był jednak funt. W roli głównej amerykańskie dane. Słabsze minimalnie, z mocnym wpływem na osłabienie dolara. Złoty z kolejnym rekordem w stosunku do dolara.

Euro znowu do góry. W relacji do dolara waluta europejska zyskała ponad 0,5 proc., a cały ten wzrost to efekt ostatniego dnia. Do tego czasu bilans nie był zbyt czytelny, a mocna zwyżka to oczywiście efekt odczytu czy raczej odbioru amerykańskich danych. Te chyba rozczarowały rynek, bo sprzedaż detaliczna okazała się słabsza, co może oddalać szanse na kolejne podwyżki stóp procentowych. Oczywiście nie tylko piątek był interesujący, bo para EUR/USD spore zmiany zanotowała we wtorek i w środę, a tu w roli głównej wystąpili przedstawiciele Fed.

Funt zaskoczył rynek bardzo mocno. Tygodniowy bilans do dolara to wzrost o 1,7 proc. To bardzo mocna zmiana. Przełom tygodniowy nastąpił w środę wraz z wystąpieniem Janet Yellen. Funt, inaczej niż euro, odreagował wyraźnie i do końca tygodnia zyskiwał, z wyjątkowo mocnym impulsem w piątek, gdy zwyżkował o ponad 1,2 proc. Przełamał poziom 1,31 dolara i jest najdroższy od ponad dziewięciu miesięcy.

Dla naszego złotego tydzień w relacji do dolara był bardzo udany

Pozostało 51% treści.

Wykup prenumeratę Powrót

© FORUM S.A