Obrazki z Polski znów obiegną świat

numer 1776 - 17.07.2017 ▶ PolskaJutro oczy świata po raz kolejny będą zwrócone na Polskę. Po wizycie Donalda Trumpa, prezydenta USA, Polskę odwiedzi para książęca William i Kate. – To raczej wyraz dobrych relacji polsko-brytyjskich – skomentował Krzysztof Szczerski, szef gabinetu prezydenta Andrzeja Dudy, podczas konferencji prasowej. 

Dziś książę William i księżna Kate rozpoczynają trzydniową wizytę w Polsce. W Warszawie przywitają ich prezydent Andrzej Duda i pierwsza dama Agata Kornhauser-Duda. – Cieszymy się, że to właśnie Polska, a później Berlin są kierunkami europejskiej wizyty pary książęcej Cambridge w Europie – podkreślił Krzysztof Szczerski, szef gabinetu prezydenta. – Po udanej wizycie w naszym kraju Donalda Trumpa, prezydenta USA, mamy drugie duże medialnie wydarzenie. Zainteresowanie wizytą Williama i Kate jest ogromne. Obrazki z Polski znowu obiegną cały świat – dodał prezydencki minister. 

Charles Crawford, ambasador Wielkiej Brytanii w Warszawie w latach 2003–2007, uważa, że wizyta brytyjskiej pary książęcej w Polsce skupi się na silnych związkach między obu krajami. – Pamiętajmy, że Polskę odwiedzi nie tylko przyszły król, książę William, ale także jego syn i królewski następca książę George

Pozostało 51% treści.

Autor: Klaudia Dadura

Wykup prenumeratę Powrót

© FORUM S.A