Zło dobrem zwyciężył

numer 1826 - 14.09.2017 ▶ Publicystyka

Każdy męczennik ma coś do przekazania. „Zło dobrem zwyciężaj” to myśl, którą ma dziś dla nas bł. Jerzy Popiełuszko. Dlatego tę sentencję zawarliśmy w tytule – powiedział „Codziennej” Włodzimierz Rędzioch, współautor książki „Zło dobrem zwyciężył. Święty Jerzy XX wieku”. We wtorek w warszawskim Muzeum Kolekcji im. Jana Pawła II odbyło się spotkanie z autorami biografii męczennika Solidarności.

Książka o ks. Jerzym Popiełuszce, błogosławionym Kościoła katolickiego, składa się z trzech przeplatających się ze sobą części: życiorysu kapłana na tle ówczesnej epoki (autorstwa Grzegorza Górnego), materiału ikonograficznego obejmującego zarówno fotografie archiwalne, jak i zdjęcia współczesne (Janusza Rosikonia), oraz wywiadów ze znawcami i świadkami jego życia (przeprowadzonych przez Włodzimierza Rędziocha).

– Rozmawiałem z wieloma ludźmi. Do książki wybrałem te wywiady, które pokazywały ks. Jerzego z różnych perspektyw. Dlatego ta biografia zaczyna się od rysu historycznego, dalej są świadectwa rodziny i osób, które znały ks. Jerzego, następnie rozmowy z artystami, a na koniec relacja kard. Stanisława Dziwisza o tym, jak informację o śmierci Popiełuszki przyjął Jan Paweł II. W książce są też wywiady z osobami związanymi z procesem kanonizacyjnym ks

Pozostało 51% treści.

Autor: Anna Krajkowska

Wykup prenumeratę Powrót

© FORUM S.A