​Korekta na miedzi czy zmiana trendu

numer 1826 - 14.09.2017 ▶ Gospodarka

SUROWCE Ropa trzyma kurs. OPEC sugeruje utrzymanie cięć. Złoto i srebro nieznacznie odreagowały. Miedź poniżej 300 centów za funt kruszcu.

Poniedziałek pokazał siłę waluty amerykańskiej, co momentalnie odbiło się na notowaniach metali szlachetnych. Bieg złota i srebra zmienił kierunek i metale wyraźnie obniżyły swoje notowania. We wtorek złoto kosztowało nawet mniej niż 1330 dol. i jedynie późniejsza poprawa wpłynęła na zniwelowanie spadku. Jednak do jeszcze nie tak dawnych notowań na poziomie 1360 dol. brakowało znacznie więcej. Srebro na mocną amerykańską walutę zareagowało podobnie i metal znowu kosztował poniżej 18 dol.

Mniej szlachetna miedź prezentowała się jeszcze słabiej – ostatnie trzy dni ściągnęły jej kurs blisko psychologicznej bariery 300 centów za funt kruszcu, a trend wczesnego przedpołudnia sugerował dalszy spadek.

W południe ropa naftowa zyskiwała 0,7 proc., utrzymując się wyraźnie powyżej poziomu 54 dol. za baryłkę. Ostatnie trzy dni dla paliwa były bardzo udane, a sytuacji nie zmienił nawet wysoki odczyt zapasów w gospodarce amerykańskiej

Pozostało 51% treści.

Wykup prenumeratę Powrót

© FORUM S.A