Komisja Europejska zamknie puszczę?

numer 1826 - 14.09.2017 ▶ Polska

Jeżeli Komisja Europejska wraz Trybunałem Sprawiedliwości UE nie doprecyzują własnego stanowiska i jednocześnie nałożą kary finansowe na chcących zapewnić bezpieczeństwo w Puszczy Białowieskiej leśników, Lasy Państwowe będą zmuszone zamknąć dostęp do gospodarczej części puszczy. Tymczasem minister środowiska prof. Jan Szyszko nie szczędzi krytyki wiceprezesowi TSUE. Jego zdaniem trybunał i Komisja chcą „upokorzyć Polskę”.

Wczoraj Radio Maryja ujawniło nagranie dźwięku z sali obrad Trybunału Sprawiedliwości w sprawie Puszczy Białowieskiej. Nie pozostawia ono wątpliwości, że sędzia wręcz nakłaniał przedstawicielkę KE do złożenia wniosku o kary okresowe za łamanie postanowienia TS zakazującego wycinki drzew w Puszczy Białowieskiej, a właściwie na terenie Nadleśnictwa Białowieża.

Na takim postępowaniu suchej nitki nie zostawił wczoraj dr Konrad Tomaszewski, dyrektor generalny Lasów Państwowych. – Po raz pierwszy miałem do czynienia z sytuacją, że sąd nawet nie sugerował, ale wręcz nakłaniał przedstawiciela Komisji, żeby ten przedstawiciel, działając w imieniu KE, zmienił oczekiwania będące we wniosku – mówił dr Tomaszewski

Pozostało 51% treści.

Autor: Jacek Liziniewicz

Wykup prenumeratę Powrót

© FORUM S.A