Powrót w wielkim stylu

numer 1776 - 17.07.2017 ▶ Kultura

FESTIWAL Po siedmiu latach przerwy festiwal Song of Songs powrócił w wielkim stylu za sprawą rewelacyjnych artystów i ogromnej frekwencji.

Na początku były pewne obawy. Podczas pierwszych piątkowych koncertów miejsca dla widowni nie były wypełnione nawet w połowie, choć dźwięki z plenerowej sceny ulokowanej w Centrum Kulturalno-Kongresowym „Jordanki” niosły się aż do toruńskiej Starówki. Z czasem jednak widzów przybywało i na koncercie obchodzącej w tym roku jubileusz 20-lecia istnienia grupy Maleo Reggae Rockers ogromny plac był całkowicie zapełniony. Darek Malejonek z zespołem przypomniał swoje największe hity, przy których toruńska publiczność chętnie tańczyła i śpiewała. Wieczór zwieńczył świetny występ Luxtorpedy. 

Drugi dzień festiwalu rozpoczęli Michał Rassek i The Shepherds Band z Palestyny. Po nich na scenę weszli muzycy z zespołu 2Tm2,3. Grupa ostatnio rzadko koncertowała, bo jej liderzy – Tomasz Budzyński, Darek Malejonek i Robert Friedrich – byli bardziej skoncentrowani na własnych projektach. Fani się nie zawiedli. Była energia, były utwory, które są już wizytówką toruńskiego festiwalu: „Marana tha” czy „Jezus Chrystus jest Panem”.

Biblijne treści, ale w zdecydowanie lżejszym brzmieniu, wyśpiewywali po nich Siewcy Lednicy. Kilkutysięczna publiczność chętnie przyłączała się do tańca i śpiewu. Podobnie było podczas występu siostry Cristiny Scuccii. Włoska zakonnica, która wygrała popularny program „The Voice of Italy”, zachwyciła własną interpretacją światowych hitów. Festiwal zakończył chór TGD, który w tym roku obchodzi jubileusz 35-lecia. 

Relację z festiwalu będzie można obejrzeć wkrótce na antenie TVP.

(AnK)

Powrót

© FORUM S.A