Siatkarze na znaczkach

numer 1799 - 12.08.2017 ▶ Sport

Gratka dla filatelistów i kibiców. W czwartek weszły do obiegu cztery znaczki Poczty Polskiej poświęcone Mistrzostwom Europy w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2017.

ME odbędą się od 24 sierpnia do 3 września br. w czterech miastach Polski: w Gdańsku, Katowicach, Szczecinie i Krakowie. Uroczystego odsłonięcia nowych znaczków dokonali w siedzibie Poczty Głównej w Krakowie czterej siatkarze, reprezentanci Polski: Dawid Konarski, Michał Kubiak, Aleksander Śliwka i Jakub Kochanowski. Autorem projektu jest Jarosław Ochendzan, który zawarł na czterech znaczkach wizualizacje postaci zawodników w trakcie gry. Na znaczkach widzimy: zagrywkę, przyjęcie, atak i blok na tle symboli miast gospodarzy Eurovolley Poland 2017.

– Poczta Polska odzwierciedla na znaczkach historię. Jednym z wydarzeń historycznych są tegoroczne mistrzostwa Europy w piłce siatkowej mężczyzn – mówił Tomasz Dąbrowski z zarządu Poczty Polskiej. Z kolei obecny na prezentacji prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej Jacek Kasprzyk stwierdził: – Pamiętam, że w roku 2014 Poczta Polska wydała znaczki i wówczas Biało-Czerwoni zdobyli mistrzostwo świata. W tym roku znów wychodzą nowe znaczki, zatem czas na sukces. Gośćmi prezentacji byli także siatkarze z trenerem reprezentacji Polski Ferdinando De Giorgim na czele. Kadra Biało-Czerwonych przebywa obecnie w Krakowie, gdzie od piątku do niedzieli (11–13 sierpnia) rozgrywany jest prestiżowy towarzyski turniej siatkarski – XV Memoriał Huberta Wagnera z udziałem Polski, Francji, Rosji i Kanady. – Jestem zadowolony z obsady tych zawodów. To naprawdę mocni rywale. Najbliższe mecze będą dla nas sprawdzianem przed zbliżającymi się mistrzostwami Europy. Zobaczymy, na jakim poziomie przygotowań jesteśmy przed tą ważną imprezą – stwierdził trener Polaków Ferdinando De Giorgi.

(wml)

Powrót

© FORUM S.A