Polacy świętują sukces!

numer 1850 - 12.10.2017 ▶ Sport

Rajdy terenowe Kuba Przygoński z ORLEN Team na 2. miejscu w Pucharze Świata w rajdach terenowychKuba Przygoński i Tom Colsoul z ORLEN Team do końca walczyli podczas finałowego etapu Morocco OiLibya Rally i po zaciętej rywalizacji zajęli czwarte miejsce, co zapewniło im tytuł wicemistrzowski w Pucharze Świata w rajdach terenowych.

Najlepszy na rajdzie Maroka był Katarczyk Nasser Al-Attiyah, a drugi – Francuz Sébastien Loeb. Wśród motocyklistów, dla których była to ostatnia runda Mistrzostw Świata FIM, wygrał Austriak Matthias Walkner. Zawodnik ORLEN Team Maciek Giemza dzięki doskonałej jeździe w całym sezonie wywalczył tytuł mistrza świata Cross Country juniorów.

– To był bardzo dobry rajd. Praktycznie do końca walczyliśmy o podium z Hiszpanem Nanim Romą, który ostatecznie był odrobinę szybszy – opowiadał na mecie Przygoński. – W Maroku jechała cała czołówka, a nasz wynik pokazuje, że możemy się ścigać na najwyższym poziomie i walczyć z najlepszymi. To jest bardzo dobry prognostyk przed styczniowym Dakarem, gdzie będziemy dysponowali jeszcze szybszym samochodem. Bardzo dużo wynieśliśmy z tego rajdu. Na pewno wzrosło nasze tempo i zdobyliśmy bezcenne doświadczenie w urozmaiconym terenie. Cały czas testowaliśmy ustawienia samochodu. To wszystko na pewno zaprocentuje w Ameryce Południowej – zapewnił kierowca ORLEN Team

Pozostało 50% treści.

Autor: Artur Szczepanik

Wykup prenumeratę Powrót

© FORUM S.A