Bez nadmiernego pośpiechu

numer 1850 - 12.10.2017 ▶ Motoryzacja

MOTORYZACJA Dacia Logan MCV SCe 75 KM Laureate

Szukacie auta, które byłoby pojemne, oszczędne i tanie? Nie przywiązujecie przy tym zbyt dużej wagi do detali, nowoczesnego designu i prestiżu? Dacia Logan MCV to auto dla Was. 

To kombi Dacii ma w środku wystarczającą ilość miejsca dla czterech osób i ich bagaży. 573 litry pojemności bagażnika spełnią oczekiwania pasażerów planujących nawet bardzo dalekie podróże. 

Co ciekawe, auto jest nieźle wyposażone. Kierowca ma do dyspozycji nawet nawigację (opcja za 950 zł). Problem w tym, że nie jest to nawigacja zbyt dokładna, ale jeśli ktoś wie mniej więcej, gdzie jest, da sobie radę. W całkowicie obcym miejscu może się jednak pogubić, bo urządzenie pokazuje naszą lokalizację właśnie… mniej więcej. Do wykończenia auta użyto nie najlepszych materiałów; siedzenia są zbyt miękkie i nie do końca trzymają pasażerów. Plastiki na desce rozdzielczej tę miękkość siedzeń rekompensują – są bardzo twarde i łatwo je zarysować.

Do napędzania testowanej wersji służył silnik benzynowy o mocy 75 koni – wystarczający, jeśli ktoś lubi jeździć bez pośpiechu. Auto rozpędza się do setki w niemal 15 sekund, a jazda z prędkością powyżej 120 km/h powoduje, że w środku robi się głośno. Za to spalanie oscylowało w granicach 6 l/100 km benzyny w mieście. To bardzo dobry wynik.

Autor: Igor Szczęsnowicz

Powrót

© FORUM S.A