Współczesne wielbienie Pana

numer 1850 - 12.10.2017 ▶ Kultura

PŁYTA Debiutancka płyta grupy owca pt. „Chwały” to porządna dawka elektroniki okraszona ewangeliczną treścią. Słowem – do tańca i do różańca.

Gospel Rain, 2Tm2,3, Siewcy Lednicy czy wreszcie dwie młode diwy rodzimej muzyki zaliczanej do brzmień chrześcijańskich: Małgorzata Hutek i Agnieszka Musiał – udowadniają od lat, że chwalenie Boga pieśnią może być nie tylko formą szczerej modlitwy, ale i artystyczną ucztą. Do tego zaszczytnego panteonu dołączyła niedawno owca [pisownia oryginalna] – formacja, która zawiązała się przy okazji organizowanych przez Fundację Malak i dominikanina o. Adama Szustaka tzw. Weekendów Pełnych Łaski – modlitewnych spotkań odbywających się kilka razy do roku w sanktuarium na Górze św. Anny.

Choć w repertuarze owcy królują oryginalne kompozycje, znajdziemy tu również „uwielbieniowego klasyka”, czyli pieśń znaną każdemu, komu bliska jest duchowość charyzmatyczna i związana z uwielbianiem Boga (mowa o utworze pt. „memu Bogu królowi”). Co warto podkreślić, wszystkie pieśni zostały zaaranżowane w bardzo nowoczesnym wydaniu. Większość piosenek wyraźnie nawiązuje do elektroniki (nawet tej przywodzącej na myśl lata 80., w stylu kultowej grupy Supergirl & Romantic Boys – co słychać zwłaszcza w utworze pt. „nie umrę”), muzyki akustycznej, a nawet folku (czego wyrazem jest zamykający album utwór „wszystko moja nadzieja”). Oprócz samej zawartości płyty zachwyca także jej wydanie – wywołujący uśmiech na twarzy, intensywnie różowy krążek opakowano w ekologiczne pudełko, w którym oprócz płyty znajdziemy kartoniki z tekstami opatrzone grafikami autorstwa Bovskiej (wł. Magdy Grabowskiej-Wacławek), a więc artystki o zasłużonej renomie.

W zeszłą sobotę w Warszawie mogliśmy posłuchać owcy na żywo podczas Dnia Pełnego Łaski (dalsze poczynania grupy można śledzić na jej profilu facebookowym). I choć nie do każdego przemawia duchowość objawiająca się radosnym podskakiwaniem przed monstrancją, po „Chwały” owcy ustawiła się ogromna kolejka. Bo nic, zwłaszcza jesienią, nie nastraja tak pozytywnie jak słowa Dobrej Nowiny opakowane w wyrafinowaną muzycznie formę. A skoro o Bożej muzyce mowa, już teraz zapraszamy na kolejną edycję festiwalu Chrześcijańskie Granie, która odbędzie się 26 listopada w Arenie Ursynów. Szczegóły już wkrótce w „Codziennej”!

 

Autor: Magdalena Fijołek

Powrót

© FORUM S.A