Zbrojeniówka walczy o rynki zbytu

numer 1851 - 13.10.2017 ▶ Obrona narodowa

PRZEMYSŁ OBRONNY Sukces na targach Arms and Security 2017 na UkrainieNajwiększe polskie przedsiębiorstwo obronne nie zwalnia tempa promocji swoich produktów. W zeszłym miesiącu (12–15 września) Polska Grupa Zbrojeniowa SA uczestniczyła w londyńskich targach DSEI (Defence and Security Event). W minionym tygodniu natomiast spółka chwaliła się nowoczesnym sprzętem na Ukrainie. 

Uczestnictwo w Arms and Security 2017 to kolejny etap zacieśniania współpracy z ukraińskim sektorem zbrojeniowym. W marcu 2016 r. Polska Grupa Zbrojeniowa porozumiała się z Ukraińską Agencją Kosmiczną. Z kolei pod koniec czerwca 2017 r. wchodząca w skład PGZ SA i zajmująca się produkcją sprzętu optycznego spółka PCO SA podpisała umowy z ukraińską firmą Ukrinmasz. Kijowskie targi przyciągnęły w tym roku ok. 400 wystawców z ponad 30 krajów. Spośród zagranicznych wystawców obecnych w stolicy Ukrainy to Polska przygotowała najszerszą ofertę. Oprócz PGZ SA stoiska wystawiły m.in. Wojskowy Instytut Technicznego Uzbrojenia oraz Ministerstwo Obrony Narodowej. O tym, że uczestnictwo w targach należy wykorzystać do promowania produktów naszego sektora zbrojeniowego, przekonany jest sekretarz stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej Bartosz Kownacki. – Targi w Kijowie są doskonałą okazją, aby pokazać nasze wyroby nie tylko przedstawicielom ukraińskiej armii, ale również oficerom z innych armii. Nasze produkty – Krab, Rak, MSBS Grot, przeciwlotniczy Grom oraz celowniki optoelektroniczne różnego typu – budzą zainteresowanie na całym świecie – powiedział w rozmowie z portalem Polska-Zbrojna.pl wiceszef resortu obrony narodowej. 

Polski znak jakości

Największą atrakcją kijowskich targów była wyprodukowana przez Hutę Stalowa Wola SA armatohaubica (AHS) Krab. Polska konstrukcja to dla Ukraińców alternatywa przy pracach nad zwiększeniem siły ognia armii. AHS to broń kalibru 155 mm

Pozostało 51% treści.

Autor: Roman Stańczyk

Wykup prenumeratę Powrót

© FORUM S.A