Funt na minusie

numer 1851 - 13.10.2017 ▶ Gospodarka

WALUTY Protokół FOMC bez większego wpływu. Rynek spokojny, a zmiany czołowych par niezbyt znaczące.  Wyjątkiem był funt, który wyraźnie osłabł po południu.

Środa była kolejnym dniem umocnienia euro, które zyskało do dolara ponad 0,4 proc. Waluta USA traciła także do funta i franka, a dodatni odczyt odnotowała jedynie do jena. Opublikowany wieczorem protokół FOMC zdaniem analityków nie wpłynie na grudniową decyzję w sprawie stóp procentowych, która wydaje się pewna. Coraz silniejsze jest przekonanie o wzroście inflacji w USA, co powinno być efektem niskiego bezrobocia. Dolar jednak w środę stracił, bo być może inwestorzy oczekiwali czegoś więcej, choć sam ruch EUR/USD już po ogłoszeniu protokołu był tylko symboliczny.

Czwartkowe przedpołudnie dla głównej pary rynku cechowało się widocznymi wahaniami w stosunkowo wąskim przedziale. EUR/USD tuż po godz. 10.30 zyskiwało zaledwie 0,01 proc., a najlepszy z europejskiej perspektywy odczyt miało tuż po godz. 8, gdy zyskiwało 20 pipsów. Osłabienie trudno wiązać z francuskim odczytem inflacyjnym, który okazał się zbliżony do zakładanego.

Po południu euro nieznacznie traciło do dolara. W wypadku funta spadek był większy i od maksimum z godz

Pozostało 50% treści.

Wykup prenumeratę Powrót

© FORUM S.A