​Małżeństwo Clintonów przechodzi kryzys

numer 1851 - 13.10.2017 ▶ Świat

WASZYNGTON Edward Klein, autor książek o Billu i Hillary Clintonach, twierdzi, że od kilku miesięcy rozmawiają ze sobą tylko przez znajomych i prawników. Powodem ma być ostatnia książka Hillary.

Wydana w połowie września książka „Co się stało” miała być rozliczeniem z kampanią prezydencką. Wywołała jednak wiele emocji po lewej stronie sceny politycznej. Clinton oskarżano o obwinianie współpracowników i innych prominentnych członków Partii Demokratycznej o porażkę, przy równoczesnym ignorowaniu własnych błędów. Zwracano uwagę, że takie publiczne pranie partyjnych brudów jest wysoce niewskazane przed bardzo ważnymi wyborami do obu izb Kongresu, wyznaczonymi na 2018 r. Nie brakowało również głosów, że Hillary powinna już przejść na polityczną emeryturę, bo bardziej szkodzi partii, niż jej pomaga.

Jak się okazuje, jej wspomnienia nie spodobały się również jej mężowi. ­Klein ujawnia, powołując się na bliskiego znajomego Clintonów, że po otrzymaniu rękopisu Bill wziął czerwony długopis i zaczął wykreślać całe akapity. Namawiał żonę do zmiany tytułu, gdyż według niego obecny miał sprawiać, że różni żartownisie będą odpowiadali: przegrałaś. Jak pokazała przyszłość – miał rację

Pozostało 51% treści.

Autor: Wiktor Młynarz

Wykup prenumeratę Powrót

© FORUM S.A