​Powrót „Wielkich kłamstewek”

numer 1877 - 15.11.2017 ▶ KulturaSERIAL Wiosną 2018 r. mają się rozpocząć zdjęcia do drugiej serii serialu „Wielkie kłamstewka”. Nagrodzony w tym roku aż pięcioma statuetkami Emmy miniserial z Nicole Kidman, Reese Whiterspoon i Shailene Woodley w rolach głównych okazał się telewizyjnym hitem.

Serial powstał na podstawie bestsellerowej powieści pod tym samym tytułem napisanej przez Liane Moriarty, a filmowa historia kończyła się tak jak książkowa. Producenci „Wielkich kłamstewek” nie planowali następnych serii, ale zauroczeni serialem widzowie domagali się kontynuacji losów ulubionych bohaterek. Po deszczu nagród, jaki spłynął na produkcję podczas Emmy 2017, w jednym z wywiadów reżyser produkcji Jean-Marc Vallée powiedział: „Byłoby wspaniale zjednoczyć ponownie zespół i to zrobić. Czy będziemy w stanie? Zobaczymy”. Teraz wiadomo, że ekipa spotka się na planie drugiego sezonu, jednak bez Vallée. Zastąpić ma go kobieta, ale nie padły jeszcze żadne konkretne nazwiska znanych reżyserek. Chęć udziału potwierdziły za to aktorki grające główne role.

„Wielkie kłamstewka” to historia trzech przyjaciółek, które mieszkają w spokojnym nadmorskim miasteczku Monterey w USA. Celeste, Madeline i Jane – z pozoru kobiety sukcesu – mają jednak sporo tajemnic. W tle pojawia się wątek zbrodni. Przez sześć z siedmiu odcinków serialu widz nie wie, kto został zamordowany ani kto jest winny. Niczym w szekspirowskim dramacie, jakby zza świata, pojawiają się za to komentarze śledczych i mieszkańców miasteczka. Oceniają, plotkują, wchodzą z butami w życie głównych bohaterek. Ścieżka dźwiękowa, na której znajdują się m.in. utwory „Cold Little Heart” Michaela Kiwanuki czy „River” Leona Bridgesa, została wydana w formie płyty „Big Little Lies – Music From The HBO Limited Series”. We wrześniu zaś ukazało się DVD z serialem.

(AnKraj)

Autor: AnKraj

Powrót

© FORUM S.A