Szkalowanie Polski za granicą nie ustaje

numer 1877 - 15.11.2017 ▶ ŚwiatKLUBY „GP” Paryski oddział Komitetu Obrony Demokracji zorganizował w Paryżu spotkanie z Tomaszem Piątkiem, autorem paszkwilanckiej książki o ministrze Antonim Macierewiczu. Na dyskusję wybrali się członkowie paryskiego klubu „Gazety Polskiej”.

Felietonistę „Gazety Wyborczej” zaproszono jako gwiazdę konferencji na temat wolności mediów zorganizowanej w Place de Vosges. Podczas spotkania Piątek promował swoją kontrowersyjną pracę o szefie polskiego MON-u, w reakcji na którą w czerwcu br. polski resort obrony złożył do prokuratury zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez autora.

Na spotkaniu z publicystą „GW” pojawiło się ok. 50 osób. Byli to m.in. dziennikarze, paryżanie, francuska Polonia, w tym reprezentacja paryskiego klubu „GP”. Dziennikarz jednak stronił od dyskusji z klubowiczami. – Pan Piątek unikał nas i uciekał przed nami. Co więcej, nie udzielono nam możliwości zadania pytań – mówi „Codziennej” wiceszef klubu „GP” w Paryżu Andrzej Woda.

W czasie spotkania publicysta „Wyborczej” zaprezentował państwo polskie jako „państwo represyjne”, w którym „nie ma wolności prasy”. – Ukazał się jako ofiara. Mówił o tym, jak rzekomo jest maltretowany, inwigilowany, zaszczuty, grożą mu więzieniem – opowiada Woda. – Dla Francuza, który usłyszał taki przekaz, jesteśmy krajem strasznym, a o demokracji nie ma co mówić – wyjaśnia wiceszef klubu „GP”.

Jak dodaje członek paryskiego klubu „GP” Krystyna Latawiec, organizatorzy konferencji zaprosili na wydarzenie najważniejsze francuskie media. – Jednak pojawiły się tylko niszowe tytuły, w tym komunistyczny dziennik „L’Humanité” – mówi działaczka.

(pk)

Autor: pk

Powrót

© FORUM S.A