Kaczyński mocno odpowiada

numer 2251 - 11.02.2019 ▶ Polska

MEDIA Nie ma żadnych relacji finansowych pomiędzy fundacją a partią, to dwie oddzielne instytucje. Poseł i szef partii ma prawo być szefem rady fundacji – mówi prezes PiS Jarosław Kaczyński w wywiadzie dla tygodnia „Sieci”.

„To nie jest nawet kapiszon, tam przecież nic nie ma. Ale parę spraw chcę sprostować, bo mamy do czynienia z całą masą nieprawdziwych sugestii. Na przykład czy poseł i szef partii ma prawo być szefem rady fundacji, czyli de facto rady nadzorczej? Otóż ma prawo, to nie jest złamanie żadnego przepisu” – powiedział prezes PiS, odnosząc się do publikacji „Gazety Wyborczej”.

„Za bezczelną manipulację uznaję twierdzenie, że ta sprawa ma cokolwiek wspólnego z art. 24 ustawy o partiach politycznych, która zakazuje im działalności gospodarczej. Dlaczego to manipulacja? Bo nie ma żadnych relacji finansowych pomiędzy fundacją a partią. Żadnych” – dodał Kaczyński.

(sm, Sieci)

Autor: sm

Powrót

© FORUM S.A