​GKS obronił tytuł

numer 2304 - 15.04.2019 ▶ Sport

HOKEJ NA LODZIE Hokeistom Comarch Cracovii nie udało się przedłużyć rywalizacji o mistrzostwo Polski. W szóstym meczu Pasy przegrały przed własną publicznością z GKS Tychy 1:2. Jednym z bohaterów dwóch ostatnich meczów finałowych był napastnik GKS Mateusz Gościński. W piątym meczu zdobył zwycięską bramkę, a w szóstym tę na 1:1.

Cieszę się, że obroniliśmy tytuł. Pokazaliśmy że jesteśmy prawdziwą drużyną. Końcówka była niezwykle emocjonująca, zapewniliśmy kibicom trochę adrenaliny, ale najważniejsze, że wyszliśmy z tego zwycięsko. Teraz czas na odpoczynek – powiedział cytowany przez PAP Gościński.

Awans do finału to dla Pasów spory sukces. Cracovia w sezonie zasadniczym zajmowała dopiero piąte miejsce. Przed fazą play-off wzmocniła się jednak kilkoma hokeistami i była bliska zdobycia mistrzowskiego tytułu. Zwrócił na to uwagę prezes klubu prof. Janusz Filipiak, który wspierał drużynę i ostatnią tercję oglądał z boksu dla zawodników. – Mnie ten srebrny medal cieszy. Będziemy dalej budować drużynę – zapewnił Filipiak.

Finałowa rywalizacja krakowskiego zespołu z tyszanami to prawdziwy klasyk ostatnich sezonów. Obydwa kluby rywalizowały o złote medale już siedem razy i zawsze górą była Cracovia. Ostatni raz Pasy pokonały GKS w 2017 r. po dramatycznej serii. Tyszanie prowadzili już 3-1, ale przegrali trzy kolejne mecze, w tym ten decydujący na własnym lodowisku, i musieli zadowolić się srebrnymi medalami. Za ósmym razem śląski klub przerwał tę fatalną passę i sięgnął po raz czwarty w historii po mistrzostwo Polski. GKS będzie reprezentował Polskę w przyszłym sezonie w Lidze Mistrzów. Z kolei Cracovia zagra w Pucharze Kontynentalnym.