Podatku katastralnego nie będzie

numer 2351 - 12.06.2019 ▶ Gospodarka

Prawo i Sprawiedliwość gwarantuje, że w Polsce nie będzie podatku katastralnego. Wprowadzenie go doprowadziłoby do wywłaszczenia ogromnej części Polaków z wszelkiego rodzaju własności odnoszących się do nieruchomości – ostrzegł prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Temat podatku katastralnego pojawił się w materiałach programowych Platformy Obywatelskiej i opozycji, które według doniesień medialnych miały być podstawą programowej ofensywy opozycji na jesieni tego roku – powiedział zastępca rzecznika PiS Radosław Fogiel. – Teraz widocznie nikt się do nich nie przyznaje. Pojawiła się za to próba „przyklejenia” tego podatku do PiS – dodał.

Fogiel zaznaczył, że jego partia uznała za słuszne i wskazane, aby odnieść się do tej sprawy. – Nie ma sensu, żeby takie rzeczy pełzały gdzieś w przestrzeni publicznej, skazane na domysły – powiedział. Stąd jednoznaczna deklaracja prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, który zapewnił, że w Polsce nie będzie podatku katastralnego, który jest liczony od wartości nieruchomości, a nie jej powierzchni

Pozostało 50% treści.

Autor: Jan Kamieniecki

Wykup prenumeratę Powrót

© FORUM S.A