​Skandaliczna decyzja sądu

numer 2376 - 12.07.2019 ▶ Polska

PRAWO W środowym programie TVP Info „Minęła dwudziesta” przedstawiono sprawę wpisującą się w dyskusję o opiece nad dziećmi sprawowanej przez osoby LGBT. Sąd uznał, że obecność osoby transseksualnej w środowisku, w którym przebywają dzieci, nie stanowi zagrożenia dla ich dobra. – Sytuacja jest przedziwna. Bardzo dokładnie sprawdzimy, o co chodzi – mówi wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik.

Rodzice dwojga dzieci postanowili się rozwieść. Ojciec dzieci, Kamil Zieliński, zorientował się, że jego żona, opiekująca się dziećmi, pozostaje w bliskiej relacji z mężczyzną, uważającym się za kobietę. – Dzieci mają zachwianą równowagę między kobietą a mężczyzną, nie wiedzą, jak traktować tę osobę. Żona wmawia im, że to jej przyjaciółka, ciocia Emilia – mówił w programie TVP Info. Z tego powodu złożył do sądu wniosek o zmianę opieki nad dziećmi. – Ale sąd wniosek odrzucił – podkreślił Michał Rachoń, gospodarz programu.

„Sąd Apelacyjny nie znajduje podstaw do tego, by dopatrywać się zagrożenia dla dobra małoletnich w samym fakcie, że powódka wśród bliskich znajomych ma osobę transseksualną” – napisał sąd

Pozostało 51% treści.

Autor: Paweł Tunia

Wykup prenumeratę Powrót

© FORUM S.A