Produkcja może się odbić w czerwcu

numer 2640 - 23.05.2020 ▶ Gospodarka

Polska gospodarka zaczyna powoli wychodzić na prostą. Jak tylko eksport będzie znów możliwy, ruszy przemysł i wskaźniki gospodarcze będą coraz lepsze – ocenił premier Mateusz Morawiecki. Optymizm budzą wyniki produkcji budowlano-montażowej, która w kwietniu w porównaniu z marcem wzrosła o 2,3 proc.

Szybkość reakcji, zdolność adaptacji do nowych warunków stwarzają szansę na podbój nowych rynków przez polskie firmy – podkreślił w piątek w Gliwicach premier Mateusz Morawiecki podczas wizyty w firmie Elsit. Jak stwierdził, właściciele zakładu produkującego podzespoły indukcyjne, a także szeroką gamę elementów elektronicznych poinformowali go, że do tej pory przegrywali konkurencję z Chinami, ale teraz liczą, że po pandemii sytuacja się odwróci.

– To dla nas jest szansa na przejecie niektórych ogniw łańcucha produkcji – podkreślił szef rządu. Dodał, że nowe rynki udaje się polskim firmom zdobyć z powodu coraz bardziej cenionej na świecie polskiej jakości, ale liczy się też refleks. – Mimo trudnego okresu, w jakim jesteśmy, dla wielu odbiorców krajowych oraz z Europy Zachodniej liczy się m.in. szybkość reakcji na jakikolwiek problem w dostawach – zaznaczył, bo kto szybko zareaguje, ten szansę wykorzysta

Pozostało 51% treści.

Autor: Jan Kamieniecki

Wykup prenumeratę Powrót

© FORUM S.A